Siatkarska Liga Narodów - Katowice

Od 25.05.2018 16:00 do 25.05.2018 21:00
W Spodek
Kategorie: Sportowe wydarzenia
Tagi: Katowice

W tym sezonie po raz pierwszy rozegrany zostanie cykl Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet i Mężczyzn, który zastąpi dotychczasowe World Grand Prix i Ligę Światową!

W Spodku rozegrane zostaną dwa mecze w dniu 25 maja: Polska- Korea i Rosja- Kanada.

Polska będzie gospodarzem aż czterech turniejów – dwu żeńskich (Bydgoszcz: 5-7 czerwca, Wałbrzych: 12-14 czerwca) i dwu męskich (Katowice: 25 maja, Kraków 26-27 maja, Łódź: 1-3 czerwca). To kolejny dowód, że Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) traktuje Polskę jako kluczowe miejsce na siatkarskiej mapie świata. Bilety na mecze SIATKARSKIEJ LIGI NARODÓW 2018 już w sprzedaży!

 W  męskich turniejach wystąpią w Polsce: Kanada, Korea Płd., Rosja (Spodek w Katowicach i TAURON Arena Kraków) oraz Chiny, Francja i Niemcy (Atlas Arena w Łodzi).

Siatkarska Liga Narodów – wspólny projekt FIVB, IMG i 21 federacji krajowych – zaprezentuje siatkówkę w bezprecedensowy sposób, bazując na innowacyjnych rozwiązaniach prezentacji sportu z Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Zarówno w lidze mężczyzn jak i kobiet 12 zespołów stałych i 4 zespoły pretendujące będą walczyły ze sobą o tytuł mistrza Siatkarskiej Ligi Narodów. Mecze będą rozgrywane w formacie każdy z każdym. W sumie w czasie sezonu rozegranych zostanie aż 130 spotkań, a każdy zespół zagra minimum 15 meczów. Każdy kraj stały będzie gościł przynajmniej jedną grupę, przybliżając Siatkarską Ligę Narodów kibicom na całym świecie.

Bilety od 29 zł.