WOMEX World Music Expo - Targi Muzyki Świata - Katowice

Od 25.10.2017 10:00 do 29.10.2017 16:00

WOMEX World Music Expo - prestiżowe Targi Muzyki Świata odbędą się tym razem  w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku. WOMEX to najważniejsza impreza w branży world music, która łączy w sobie muzykę tradycyjną, etniczną oraz folkową, a także eksperymenty łączące folk z różnych rejonów oraz folk z innymi gatunkami.

Targi  WOMEX to nie tylko ogromne wydarzenie wystawiennicze dedykowane przedstawicielom wytwórni, agencji koncertowych, festiwali czy producentom instrumentów, ale również konferencje i koncerty. Impreza cieszy się zainteresowaniem dziennikarzy, muzyków i fanów nowych brzmień.

Targi  WOMEX organizowane są od 1994 r. Kilkukrotnie gospodarzem były Berlin, Essen i Sewilla, jednorazowo – m.in. Bruksela, Marsylia czy Saloniki. W ubiegłym roku do Budapesztu – pierwszego miasta z postkomunistycznej Europy, do którego zawitały targi – zjechało 2,5 tys. delegatów reprezentujących 1,5 tys. firm z 90 państw oraz 320 dziennikarzy. Na siedmiu scenach wystąpiło prezentowało 280 artystów z 50 krajów.

Polską edycję zaplanowano na 25-29 października 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Spodku i siedzibie NOSPR w Katowicach.