Rajd Śląska- Mikołów, Żory

Od 13.10.2017 10:00 do 15.10.2017 16:00

Rajd Śląska to 6 runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (asfalt)    

Organizator: Automobilklub Ziemi Tyskiej     

Miejsce rozegrania rajdu: Mikołów, Żory

W harmonogramie Rajdu Śląska ma się znaleźć 12 odcinków specjalnych, w tym trzy próby o długości około 20 kilometrów. Także w tym sezonie załogi rywalizujące w zawodach pod honorowym patronatem Marszałka województwa śląskiego zawitają do Mikołowa i Żor. Pierwszego dnia rajdu na oesach będą się ścigać zawodnicy zgłoszeni do rundy RSMP. Drugiego dnia do tej stawki dołączą kierowcy i piloci, walczący o punkty do klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Praktycznie cała trasa rajdu będzie zupełnie nowa, a rywalizacja sportowa rozegra się na odcinkach specjalnych, których nie wykorzystywano wcześniej w imprezach organizowanych przez Automobilklub Ziemi Tyskiej.

Zawody organizowane przez Automobilklub Ziemi Tyskiej będą stanowić finałową rundę tegorocznych InterCars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także czwartą z pięciu rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2017.

Baza Rajdu Śląska zlokalizowana zostanie na Stadionie Śląskim oznacza, że w tym miejscu umieszczone będą biura imprezy, biuro prasowe, a także centrum kierowania rajdem i co najważniejsze dla kibiców – park serwisowy. Tu załogi rajdowe będą przyjeżdżać w trakcie rajdu, by mechanicy mogli zająć się ich samochodami. To jednak nie wszystko, bowiem na Stadionie Śląskim organizatorzy imprezy chcą umieścić także dodatkowe atrakcje dla kibiców.
Tel. 603 606 754 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.rajdslaska.pl