Rozrywka

Flyspot - nowe lotnisko w Katowicach

Planujesz lot więc najpierw bukujesz bilet (oczywiście najlepiej przez internet). Na lotnisku pojawiasz się ok. 30 minut przed odlotem – w końcu trzeba przejść kontrole, odprawę i krótkie szkolenie. Wchodzisz na płytę lotniska i ... startujesz!

Największy festiwal piwny czyli Beer Fest

W Parku Śląskim w Chorzowie w dniach 28-30 sierpnia odbył się jeden z większych w Polsce festiwali piwych "Beer Fest 2015". Organizatorem była Kompania Piwowarska.

Airshow i wystawa militariów w Katowicach

Na koniec wakacji Śląski Aeroklub zafundował nam nie lada widowisko.

Płyta katowickiego lotniska sportowego Muchowiec zapełniła się samolotami, sprzętem wojskowym oraz zabytkowymi eksponatami głównie z czasów II Wojny Światowej. Nie zabrakło także strefy zabaw dla dzieci.

Parada pojazdów zabytkowych - Ruda Śląska

W ramach Dni Rudy Śląskiej 15 czerwca 2014 przez miasto przejechała kawalkada zabytkowych motocykli oraz samochodów. Parada wyruszyła z zajezdni autobusowej w Halebie i przejechała ulicami Solidarności, 1 Maja, Hallera, Niedurnego, Obrońców Westerplatte, Kupiecką z metą na parkingu CH Plaza.

Śląskie Manewry - Bytom

W Bytomiu Miechowicach w dniach 6-8 czerwca, po raz dziesiąty odbył się Zlot Pojazdów Militarnych. Pierwszego dnia kilkanaście wojskowych pojazdów wzięło udział w paradzie która z miejsca obozowiska przy ul. Racjonalizatorów (miejsca doskonałego na taką imprezę) przejechała do Bytomskiego Rynku, po powrocie do bazy zlotu odbyła się prezentacja pojazdów.

Profi Auto Show 2014 - Katowice

W dniach 7-8 czerwca 2014 w katowickim Spodku oraz terenach przyległych odbyła się po raz 11 jedna z większych wystaw motoryzacyjnych w regionie - Profi Auto Show 2014. Trzon wystawców stanowili producenci części samochodowych oraz wyposażenia warsztatów samochodowych.