Podając się za policjatów uprowadzili dla okupu 43-letnią Bielszczankę

Podając się za policjatów uprowadzili dla okupu 43-letnią Bielszczankę

Prokuratura w Katowicach postawiła zarzuty Grzegorzowi P, Januszowi C. i Sławomirowi G. Za uprowadzenie i przetrzymywanie 43-letniej mieszkanki Bielska-Białej.

Podejrzani upozorowali kontrolę policyjną podczas której doszło do uprowadzenia kobiety. Kobietę przetrzymywano przez cztery dni w jednym z Bielskich domów. W dniu uprowadzenia poinformowali jej rodzinę o żądaniach - okupie pieniężnym. Po dostarczeniu okupu w czwartym dniu kobieta została zwolniona.

Mężczyźni przetrzymywali kobietę w wynajętym domu. Znaleziono w nim kominiarki, przebrania policyjne, samochód wykorzystany do uprowadzenia. U jednego z mężczyzn odnaleziono także część pieniędzy pochodzących z okupu.

Oskarżeni byli już znani Policji za inne przestępstw: pobicia, rozboje i obrót narkotykami. Sąd zastosował wobec wszystkich 3 miesięczny areszt.

Działania prowadzili policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz prokuratorzy ze Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

powrót na górę