Dworzec PKP Katowice

Dworzec PKP Katowice

Zakończono prace przy katowickim dworcu PKP . Na peronach stanęły solidne zadaszenia a wnętrze -choć w większości z surowego betonu- wygląda nowocześnie i solidnie.

Ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne, jednak można mieć jak zawsze parę uwag co do funkcjonalności. Jedną z nich jest mała ilość kas co sprawia że pasażerowie zamiast oczekiwać na pociąg w dworcowej kawiarni lub galerii będą stać w kolejkach.

W zdumienie wprawiają również siedziska dla oczekujących w hallu, może i artystycznie ciekawe i trwałe ale jednak mało funkcjonalne w użyciu (zimny i twardy metal).

 

Wchodząc na perony od strony pl.Szewczyka i dalej przez środkowe przejście możemy korzystać ze schodów ruchomych. Od strony ul. Andrzeja takiego komfortu już nie ma.

 

Na ścianach dworca oraz przejściach i peronach zawisły eleganckie elektroniczne tablice odjazdów które jednak kłócą się i kontrastują z tym co słychać  z megafonów - czyli" Pasażerów oczekujących na peronie X prosi się o przejście na peron Y" Czy przy takich reformach i nakładach środków jakie mają miejsce na dworcach i kolei nie da się również z zreformować organizacji pracy w PKP?

powrót na górę