Europejskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji -relacja

Europejskie Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji -relacja

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zorganizował  dziesiątą już edycję Europejskich Targów Pracy, Przedsiębiorczości i Edukacji.

Odbyły się one 10 października 2013 r. równocześnie w trzech miastach: Katowicach, Częstochowie i Bielsku-Białej.

 

Na targach pojawiło się wielu wystawców oferujących stanowiska pracy zarówno w Polsce jak i za granicą. Swoją ofertę przedstawiały szeroko śląskie Urzędy Pracy oraz miejscowi przedsiębiorcy. Nie zabrakło także biur karier studenckich uczelni wyższych oraz firm zajmujących się szkoleniami i kursami. Zagraniczni goście dodatkowo w salach wykładowych udzielali szczegółowych informacji na temat warunków życia i i podejmowania pracy w takich krajach jak Niemcy, Austria, Słowacja, Dania, Norwegia, Bułgaria, Czechy, Chorwacja.

 


Każdy chętny mógł wziąć udział w wykładach pt.: Jak zostać swoim szefem i założyć firmę" oraz "Jak zrobić dobre wrażenie na pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej".

 

Obserwując targi należało zadać sobie pytanie: skąd wciąż tak wiele jest osób bezrobotnych skoro jest tak wiele ofert pracy?  Nie chodzi tu przecież o lenistwo potencjalnych pracowników ponieważ na targach pojawiły się wręcz tłumy aktywnie poszukujących pracy. Odpowiedz tkwiła w kwalifikacjach. Większość propozycji bowiem to oferty pracy skierowane do specjalistów znających nie tylko języki obce, ale i współczesne technologie.

 

Udział w targach dla wystawców jak i odwiedzających był całkowicie bezpłatny.


powrót na górę