Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego - Spodek Katowice 2013 - Relacja

Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego - Spodek Katowice 2013 - Relacja

W Katowickim Spodku odbyły się targi poświęcone górnictwu, hutnictwu i energetyce. Cały spodek - od środka aż po brzegi szczelnie wypełnił się  stanowiskami na których firmy z kraju i zagranicy przedstawiają swoje produkty i usługi.

Targi, uznawane za najważniejsze w regionie organizowane są co drugi rok już od 30 lat i żadna z liczących się firm nie mogła sobie pozwolić na nieobecność. Organizatorem targów Polska Technika Górnicza czyli związek największych firm z branży wydobywczej w Polsce

Najbardziej gorąco było przed spodkiem, swoją dominację podkreślały tam takie firmy jak Kopex czy Famur.. Prezentowały ogromne kombajny ścianowe, podnośniki hydrauliczne, wyciągarki mobilne itp. Bogata była również oferta Niemieckich czy Czeskich wystawców. Kto nasycił oczy maszynami, na stanowisku Kopexu mógł podziwiać równie atrakcyjne show w wykonaniu zespołu tanecznego.

Patrząc na stoiska trudno było by stwierdzić że firmy przeżywają kryzys. Zarówno krajowi jak zagraniczni wystawcy zaprezentowali wiele nowości. Widać również, że wielu z nich znalazło w ostatnim czasie nowe nisze.

Na targach można było zobaczy wszystko co towarzyszy wydobyciu węgla, a więc kombajny ścianowe, ogromne wentylatory, odpylacze, wagoniki transportowe, systemy hamulcowe, zabezpieczenia przewodów, detektory gazów, zabezpieczenia przeciwwybuchowe, a także maski i odzież ochronną. Nie zabrakło producentów wielkogabarytowych pomp i zaworów.

Targi były niewątpliwie świetną okazją dla kierownictwa kopalń do zapoznania się ze wszystkimi nowościami i trendami, a dla wystawców do nawiązywania nowych kontaktów oraz obserwowania konkurencji.

Tych którzy nie byli na targach zapraszamy do zapoznania się krótkim filmem, oraz galerią zdjęć.

 

 

powrót na górę