Bytomski Digital Core Design znów triumfuje

Bytomski Digital Core Design znów triumfuje

Nie dalej jak w czerwcu tego roku firma Digital Core Design z Bytomia otrzymała tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku 2013, a to tym razem na salonach światowych, w konkursie International Business Awards otrzymała  nagrodę Bronze Stevie Award w kategorii Company of the Year – Computer Services.

DCD jest  twórcą i producentem najszybszego procesora na świecie - DQ80251, jego moc obliczeniową jest  ponad 60 krotnie większą od analogicznego urządzania firmy Intel.

 

Produkty bytomskiej firmy znajdują zastosowanie m.in. w satelitach, samolotach, urządzaniach przemysłowych, a także w elektronice użytkowej. Licencje na niektóre z tych innowacji zostały kupione przez takie firmy jak Intel, Sony, Philips czy też Siemens.

 

Na targach CeBIT w Hanowerze procesor firmy Digital Core Design był prezentowany jako jedno z trzech czołowych osiągnięć polskiej myśli "hi-tech".


To dla nas olbrzymie wyróżnienie, bowiem mała firma z Bytomia jest jedynym reprezentantem Polski w tak prestiżowym konkursie - podsumowuje Jacek Hanke, prezes Digital Core Design. Otrzymaliśmy nagrodę wraz z takimi potentatami jak np. Subaru, Shell czy Coca-Cola.

 

W tegorocznej 10. edycji IBA, nominowanych zostało ponad 3300 firm i organizacji z ponad 50 krajów.

powrót na górę