Teatr Żelazny

Dodaj do ulubionych
Kontakt www.teatrzelazny.pl
tel. 533 611 986
teatr.zelazny@gmail.com

Opis

towarzyszenie Teatr Żelazny, zostało założone w 2011r. z inicjatywy Piotra Wiśniewskiego, aktora i producenta teatralnego, obecnego prezesa Stowarzyszenia.

Jego marzeniem było stworzyć zespół artystyczny gotowy do pracy na kilku płaszczyznach jednocześnie. „Żelazną” zasadą wprowadzoną przez Piotra jest dbanie o wzajemne relacje twórców i widzów, bo największy efekt daje praca przynosząca jednym i drugim prawdziwą przyjemność.

Siedzibą Teatru Żelaznego jest były dworzec PKP Katowice-Piotrowice.

Pragniemy tworzyć teatr, który trafia w gusta zarówno młodych jak i starszych widzów. Tematyka spektakli dotyka naszej rzeczywistości i problemów współczesnego świata. Staje się komentarzem podanym w przystępny, nierzadko zabawny sposób, jednocześnie dając widzom wiele do myślenia. Chcemy by teatr, jako forma spędzania wolnego czasu była równie popularna jak kino czy wyjście do pub'u. Dzięki kameralności naszego miejsca czujemy się związani z naszymi Widzami, staramy się odpowiadać na ich potrzeby a także dbamy o zaufanie  jakim nas obdarzyli, stale nas odwiedzając. Naszą tradycją są rozmowy aktorów z widzami po przedstawieniach, mające na celu zmierzenie się z zagadnieniami jakich dotyczy spektakl a także stworzenia aktywnej społeczności teatralnej.

Niezależność jest dla nas podstawą tworzenia, dlatego też Teatr Żelazny utrzymuje się z własnych wpływów - nie pobieramy dotacji ani grantów.

Informacje dodatkowe

Parking dla klientów ---
Położenie obiektu ---

Lokalizacja

Katowice
ul. Armii Krajowej 40