Teatr Rozrywki

Dodaj do ulubionych
Kontakt +48 32 346 19 30
http://www.teatr-rozrywki.pl

Opis

Początki teatru, to lata siedemdziesiąte, kiedy to powstał pomysł stworzenia „Music- Hall” - rewii na wzór Broadwayowskiej. Na siedzibę wybrano zabytkowy budynek dawnego hotelu (Graf Reden). Ze względu na sytuację polityczną, długo odkładano otwarcie i całkowicie zarzucono pomysł stworzenia rewii. W końcu w 1984 r. budynek otworzył podwoje jako Teatr Rozrywki.

Kilka lat temu Teatr Rozrywki przeszedł generalny remont. Odrestaurowana została fasada budynku, wewnątrz przybyło pomieszczeń. Ukłonem w kierunku historii było pozostawienie „odkrytej”, ceglanej ściany dawnego hotelu Reden. Możecie ją zobaczyć w pobliżu szatni dla widzów.

W naszej ofercie znajdą Państwo: Musicale, Spektakle Muzyczne, Spektakle Taneczne, Komedie i spektakle dramatyczne, Spektakle dla dzieci.

Aktualny repertuar znajdą Państwo na naszej stronie internetowej

Teatr prowadzi również "Szkołę teatru" oraz "Warsztaty dla nauczycieli"

Autorski i oryginalny program edukacyjny SZKOŁA TEATRU adresowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Miejscem spotkania jest Mała Scena Teatru Rozrywki. Tak pomyślana lokalizacja zajęć pozwala młodzieży na żywy kontakt z materią teatru i na wykorzystanie do celów edukacyjnych nowoczesnego i w pełni profesjonalnego wyposażenia technicznego jakim teatr dysponuje.

Warsztaty szkoły teatru dla nauczycieli to projekt edukacyjny, który powstał we współpracy Teatru Rozrywki w Chorzowie z ROM-E Metis w Katowicach.

Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli zainteresowanych pogłębieniem znajomości współczesnego teatru.

Informacje dodatkowe

Parking dla klientów ---
Położenie obiektu Ścisłe centrum

Lokalizacja

Chorzów
ul. M. Konopnickiej 1