Kontakt www.kosmos.katowice.pl
TEL. 32 258 05 08
kasa@kosmos.katowice.pl

Opis

Legendarne, katowickie kino znajdujące się na Koszutce, maksymalnie interdyscyplinarne miejsce Instytucji Filmowej SILESIA FILM.

Tu odbywają się premiery filmów współfinansowanych przez Śląski Fundusz Filmowy oraz przeglądy kultowych rarytasów, których nie można zobaczyć w żadnym innym kinie. Tutaj jest zawsze dobra Pora dla Seniora, by zobaczyć ciekawy film i o nim porozmawiać. Tutaj spotykają się bywalcy Filmoteki Konesera i delektują perłami filmowymi ze zbiorów jedynej w Polsce, regionalnej Filmoteki Śląskiej.

Tutaj na żywo w jakości HD transmitowane są z Nowego Jorku przedstawienia z Metropolitan Opera. I co roku właśnie tutaj w październiku bije serce Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN.
Prócz aktywności programowej, Kino Kosmos prowadzi otwartą dla wszystkich MEDIATEKĘ (czynną – uwaga – aż do godziny 20:00!), w której obejrzeć można filmy (liczba ponad 4 tys. tytułów dostępnych na dvd nieustannie rośnie!). Można tu zobaczyć tytuły, których daremnie szukać w wypożyczalniach, a także zagłębić się w książki czy przejrzeć polskie i zagraniczne czasopisma filmowe.

Natomiast przed projekcją warto zajrzeć do GALERII PRZED SEANSEM – mają w niej miejsce iście kosmiczne wystawy!

W Kinie Kosmos jest też dobra przestrzeń dla maluchów – KĄCIK DLA DZIECI, czyli specjalnie dla najmłodszych przestrzeń pełna zabawek i gier edukacyjnych, z których można skorzystać niezależnie od wizyty na seansie.
Jak każda, znajdująca się raptem 11 minut spacerem od Spodka, filmowa galaktyka przebiegająca pod linią wysokiego napięcia, KINO KOSMOS katalizuje energię i błyskawicznie stymuluje rzeczywistość. Rozświetla blaskiem nie tylko dwie sale: Solaris i Nostromo, ale przede wszystkim liczne twarze odwiedzających je osób. Uważajcie, ziemia jest pełna kosmitów!

Informacje dodatkowe

Kino z funkcją 3D ---
Parking dla klientów ---
Położenie obiektu Ścisłe centrum

Lokalizacja

Katowice
ul. Sokolska 66