Hotel Monopol

Dodaj do ulubionych
Kontakt + 48 32 782 82 82; email: monopol@hotel.com.pl

Opis

Monopol - legendarny hotel na Śląsku

Pięciogwiazdkowy Monopol to bez wątpienia najlepszy, owiany legendą luksusu międzywojnia, hotel na Śląsku. Mieści się w pięknym budynku w samym sercu starej części miasta. Ponad stuletnią tradycję przywołuje autentyczna, historyczna posadzka, eksponowana pod wielką szybą w hallu głównym.

Okres największej prosperity Monopolu przypadł na lata międzywojenne XX wieku, kiedy to hotel był ulubionym miejscem spotkań przemysłowców, bywalców salonów i artystycznej bohemy tamtych czasów.

W hotelu jest 108 pokoi, w większości w stylu Art Deco.

Przywołujące klimat lat 30. ubiegłego wieku wnętrza harmonijnie łączą się ze współczesnością. Najszlachetniejsze materiały, subtelne dekoracje, egzotyczne drewno w specjalnie zaprojektowanych dla Monopolu meblach, orientalne dywany, jedwabie oraz marmury użyte do wystroju tworzą wyjątkowy klimat. Szczególne wrażenie robią wszechobecne, w większości czarnobiałe, artystyczne fotogramy. W odważnych dizajnersko wnętrzach są znakomitym, nostalgicznym kontrapunktem, pozwalającym na sentymentalną wędrówkę po Śląsku, którego już nie ma.

Wszystkie pokoje, tak jak i pozostałe pomieszczenia hotelu, są klimatyzowane oraz zaopatrzone w szybkie łącze internetowe.
W pomieszczeniach ogólnodostępnych można korzystać z bezprzewodowej łączności internetowej Wi Fi.

Goście hotelowi mogą bezpłatnie korzystać ze znajdujących się w podziemiach: stylowego basenu, dwóch saun (suchej i parowej) oraz siłowni.

W Monopolu są dwie restauracje: polska i włoska, z tradycyjnie znakomitą w obiektach grupy hotelowej Likus kuchnią oraz kawiarnia i dwa bary.

Dla firm zainteresowanych organizacją spotkań biznesowych są dostępne trzy sale konferencyjne. W ramach konferencji: przerwy kawowe, lunche, kolacje. W hotelu organizowane są także wesela, bankiety, aukcje, pokazy.

Zapraszamy również na zakupy do Pasażu handlowego Monopol.

Pokoje

Na gości Hotelu Monopol czeka 108 pokoi (łącznie 192 miejsca noclegowe):

  • 12 pokoi jednoosobowych
  • 57 pokoi Dwuosobowych Standard
  • 18 pokoi Typu Twin
  • 8   pokoi dwosobowych Superior
  • 10 pokoi Junior Suite
  • 3   apartamenty

Pokoje jednoosobowe są położone na wszystkich piętrach hotelu. Okna wychodzą na ulicę Dworcową lub Dyrekcyjną (na piętrach I-IV) lub są umieszczone dodatkowo w dachu łazienek w przypadku pokoi na V piętrze. W pogodną noc pozwala to podziwiać niebo nad Śląskiem. Łazienki wyposażono w prysznice.

Pokoje dwuosobowe Standard są położone również na wszystkich piętrach hotelu. W zależności od życzeń Gości zapewniamy pokoje od strony ulic Dworcowej lub Dyrekcyjnej, a także od strony patio, bądź na wewnętrznej antresoli. Łazienki wyposażone są w wannę lub prysznic i podgrzewane podłogi.

Pokoje dwuosobowe typu Twin Łazienki wyposażone są w wannę lub prysznic. Okna pokoi dwuosobowych wychodzą na patio na wszystkich piętrach hotelu – zobaczyć stad można śmiało zaprojektowane wnętrze hotelowej restauracji. Łazienki wyposażone są w wannę lub prysznic.  

Pokoje dwuosobowe Superior są położone na piętrach I-V. Sa to pokoje narożne o większej powierzchni niż pozostałe pokoje dwuosobowe. Okna wychodzą na ulicę Dworcową i Dyrekcyjną (w przypadku pokoi 102, 202, 302, 402, 501) bądź na ulice Dworcowa w przypadku pokoi 217, 317 i 417. Pokoje Superior, oprócz bogatego wyposażenia, maja ciekawa historię. W pokoju 102 mieszkał tenor Jan Kiepura, a w pokoju 217 kompozytor Karol Szymanowski. Łazienki wyposażone są w wannę z hydromasażem.

Apartament Junior to pokoje z oknami od strony ulicy Dyrekcyjnej lub od strony patia, na każdym piętrze są dwa pokoje tego typu. Składają się z sypialni i gabinetu. Łazienki wyposażono w wannę z hydromasażem (w pokojach od strony Dyrekcyjnej) lub zwykłe wanny (w pokojach od strony patio). 

Apartamenty to najbardziej prestiżowe pokoje z wszystkich dostępnych w hotelu Monopol. Każdy posiada pokój dzienny oraz sypialnie z dużym (240 x 200 cm), podwójnym łożem. Z okien apartamentów na V piętrze podziwiać można architekturę zabytkowych kamienic oraz stary dworzec kolejowy.

Wszystkie pomieszczenia hotelu są klimatyzowane, we wszystkich pokojach jest nieodpłatny dostęp do Internetu (szybkie sztywne łącze).

W pomieszczeniach ogólnodostępnych jest nieodpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu (WiFi).

Podłogi w łazienkach są podgrzewane.

Wszystkie łazienki wyłożone są marmurem lub innym rodzajem kamienia oraz wyposażone w elegancka, włoską armaturę.

Goście hotelowi mogą nieodpłatnie korzystać ze znajdującego się w podziemiach klubu fitness i basenu pływackiego, sauny suchej i parowej.

Gościom hotelowym przysługuje 10% rabatu w całej gastronomii hotelowej (dwie restauracje, kawiarnia, dwa bary, room service).

Informacje dodatkowe

Wyposażenie obiektu Restauracja, Sala konferenc., Siłownia, Basen, Jacuzzi, SPA
Okoliczne atrakcje Zabytki
Parking dla klientów Tak
Położenie obiektu Ścisłe centrum
Akceptacja psów ---
Obiekt przyjazny niepełnosprawnym Tak

Lokalizacja

Katowice
Dworcowa 5

Video