Nemo Aqua Park

Dodaj do ulubionych
Kontakt 32 639 05 79
nemo-wodnyswiat.pl

Opis

Kompleks rekreacyjno – sportowy urządzono w taki sposób, by zapewnić miłe spędzenie czasu dla wszystkich gości, niezależnie od wieku, i dostarczyć im rozrywek różnego typu, od sportu po zdrowy relaks.

Na terenie naszego basenu rekreacyjnego znajdują się takie atrakcje jak: rwąca rzeka, masaże wodne, szeroki masaż karku, armatka wodna, jacuzzi, brodziki, oraz plac zabaw dla dzieci, basen wypływowy (czynny przez cały rok !), 3 zjeżdżalnie rurowe o zróżnicowanym stopniu trudności: żółta, czerwona i zielona stanowiące wspaniałą rozrywkę zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Zjeżdżalnie żółta (łatwa) oraz czerwona (średnia) czynne są codziennie w godzinach otwarcia basenu rekreacyjnego.
Zjeżdżalnia zielona (turbo) czynna codziennie, od godziny 17:00. (dla klientów powyżej 14 roku życia)

Na terenie obiektu znajduje się również:

Domek Alpejski:
to sauna o bardzo niskiej wilgotności powietrza -ok. 5 % . Temperatura maksymalna wynosi dobrze ponad 1000 C. W Domku Alpejskim odbywają się seanse parowe. Ceremoniał przeprowadza wyszkolony pracownik sauny.Seans polega  na polewaniu gorących kamieni wodą z dodatkiem  różnego rodzaju olejków eterycznych. W zależności od kompozycji  różnych olejków seanse inaczej wpływają na organizm. Wpływ ten jednak zawsze jest pozytywny, ma właściwości profilaktyczne, lecznicze i relaksacyjne.

Grota aromatyczna:
Metoda profilaktyczna,lecznicza, która opiera się na pozytywnym  działaniu olejków eterycznych na górne drogi oddechowe i centralny układ nerwowy. Przy temperaturze 45oC i wilgotności 100% przez skórę, błony śluzowe układu oddechowego i układ krwionośny aromat dociera do mózgu oddziałując bezpośrednio na ośrodek nerwowy. Do olejków, które relaksują i(lub) pobudzają
w organizmie nowe pokłady sił witalnych, zaliczają się: olejek lawendowy, eukaliptusowy, tymiankowy i miętowy oraz świerkowy.

Łaźnia parowa
To sauna o wilgotności do 100% i temperaturze dochodzącej do 60°C. Wskazana jest dla osób, których organizm nie toleruje wysokich temperatur. Siedziska usytuowane na jednym poziomie mogą pomieścić kilka osób. Specjalne dozowniki pozwalają na zmniejszanie pary z substancjami zapachowymi z wyciągów skandynawskich drzew i ziół.

Sauna fińska
To tradycyjna skandynawska sauna o temperaturze 80oC i 95oC oraz wilgotności powietrza 5-10%. W nowoczesnym wydaniu mogące pomieścić kilka osób. Schodkowo rozmieszczone ławki dla saunowiczów wykonane są z drewna skandynawskich lasów. Im wyżej umieszczony stopień tym wyższa temperatura.

Tepidarium
Relaksacyjna muzyka oraz przyjemny klimat panujący w wypoczywalni pozwalają na odprężenie w pełnym wymiarze tego słowa. Tepidarium to rodzaj pomieszczenia wypoczynkowego, którego głównymi elementami wyposażenia są wyprofilowane, kamienne, podgrzewane leżanki, wyłożone ceramiką. W pomieszczeniu temperatura utrzymuje się na poziomie 30oC. Stworzony klimat oraz wystrój działa odprężająco i regenerująco na organizm.

Grota z wodospadem
Dodatkową i bardzo przyjemną atrakcją ŚWIATA SAUN NEMO jest Grota z wodospadem, w której można schłodzić ciało po saunowaniu. Sporym zainteresowaniem cieszy się najnowsza atrakcja - maszyna do produkcji i kruszenia lodu. Zastosowanie lodu do oziębiania ciała po seansie saunowym, pozwala schłodzić, odprężyć oraz ujędrnić ciało- zredukować zjawisko cellulitu. 

Oraz SPA i Gabinet masażu

Zapraszamy!

Informacje dodatkowe

Parking dla klientów ---
Położenie obiektu ---

Lokalizacja

Dąbrowa-Górnicza
Al. Róż, 41-300